Oblíbené ()

Rizika neléčené spánkové apnoe

Spánková apnoe má různá zdravotní rizika, často se závažnými důsledky, ale také může být sama příčinou dalších onemocnění. Studie spánkové apnoe za posledních více než 20 let ukázala, že u lidí se střední a těžkou spánkovou apnoí je vyšší riziko mrtvice a úmrtí.

Neléčená spánková apnoe v konečném důsledku snižuje kvalitu života a duševního zdraví a často vede k symptomům deprese.1

V některých případech může mít neléčená spánková apnoe vliv i na váš vzhled, práci a bezpečnost.

Spánková apnoe a vaše srdce

Informujte se, jak spolu souvisí srdeční onemocnění a spánková apnoe. Zatímco spánková apnoe může vzniknout jako výsledek srdečního onemocnění, může rozvoj kardiovaskulárního onemocnění také zrychlit.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a vaše hmotnost

Obezita je primární příčinou spánkové apnoe u dospělých. Neléčená spánková apnoe může vést k dalším nárůstům váhy a vy se dostáváte do bludného kruhu.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a diabetes

Informujte se o rizikových faktorech a příčinách diabetu a spánkové apnoe. Tato dvě onemocnění mohou vést k dalším vážným zdravotním problémům jako vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění a mrtvice.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a vaše plíce

Pacienti s poruchami dýchání ve spánku často trpí spánkovou apnoe i chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN). Zjistěte více o vztahu CHOPN a spánkové apnoe.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a váš vzhled

Pokud není spánková apnoe léčena, může mít negativní vliv na váš vzhled. Zjistěte více, jak může léčba s přístroji ResMed zlepšit váš vzhled a zmírnit otoky, zarudnutí a vrásky.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a práce

Lidé trpící spánkovou apnoí se často špatně soustředí a jsou během dne velmi unavení a ospalí. Všechny tyto příznaky mohou záporně ovlivnit produktivitu práce.

Přečtěte si více

Spánková apnoe a riziko dopravních nehod

Lidé trpící spánkovou apnoí jsou většinou velmi unavení, vyskytuje se u nich nadměrná denní spavost a snížená ostražitost. Všechny tyto faktory zvyšují riziko, že usnou za volantem.

Přečtěte si více

Reference

01 Marshall NS; Wong KK; Cullen SR; Knuiman MW; Grunstein RR. Sleep apnoea and 20-year follow-up for all-cause mortality, stroke, and cancer incidence and mortality in the Busselton health study cohort. J Clin Sleep Med 2014;10(4):355-362.

← Běžné příznaky spánkové apnoe Výhody léčby spánkové apnoe →