Oblíbené ()

Proč se léčit?

Jak jsme zjistili, symptomy a rizika spánkové apnoe se pojí s jinými závažnými zdravotními problémy.1, 2, 3 Naštěstí je účinná léčba spánkové apnoe snažší než kdy dříve.

ResMed je vedoucí společností ve vývoji technologií spánkové medicíny pro léčbu spánkové apnoe, která je nejen účinná, ale také pohodlná. Ty tam jsou doby velkých, neskladných, nevzhledných a hlučných dýchacích přístrojů. Současné přístroje pro léčbu spánkové apnoe jsou lehké, pohodlné a navrženy tak, aby vám pomohly ke zdravému životu s minimálními zásahy.

Pokud vám byla diagnostikována spánková apnoe ‒ nebo si myslíte, že jí trpíte, proč nevyhledat léčbu? Zahájení účinné léčby spánkové apnoe sníží a potenciálně eliminuje zdravotní problémy, jako je chrápání, ospalost, nedostatek energie a nedostatečná pozornost při řízení. Většina pacientů se spánkovou apnoí, kteří léčbu úspěšně podstoupili, pocítí nárůst energie4 , zdravější duševní postoj a uspokojení z pravidelného kvalitního nočního odpočinku.

Existuje více důvodů proč vyhledat léčbu spánkové apnoe. Efektivní léčba může pomoci zmírnit jiné zdravotní problémy často spojené se spánkovou apnoí, jako je srdeční onemocnění1, diabetes2 a obezita3, či dokonce pomoci zamezit rozvoji takových problémů. Jednoduše řečeno může účinná léčba spánkové apnoe snížit zdravotní rizika, zvýšit hladinu energie přes den a pomoci cítit se opět dobře. Pokračováním pravidelné léčby spánkové apnoe činíte důležité rozhodnutí pro vaše zdraví, dobrý pocit i váš život.

Proč se léčit?

Život s léčbou spánkové apnoe

Život s léčbou spánkové apnoe

Život s léčbou spánkové apnoe může být změna. A pokud vám byla diagnostikována spánková apnoe, ale ještě jste léčbu nezahájili, pravděpodobně vás zajímá, jak se změní váš život a jaký dopad to může mít na vaše každodenní aktivity a vztahy.

Přečtěte si více
Výhody léčby spánkové apnoe

Výhody léčby spánkové apnoe

Přínosy léčby spánkové apnoe zahrnují zlepšení běžných příznaků jako chrápání či nedostatek energie.

Zjistěte více

Reference

01 Oldenburg et al.Sleep-disordered breathing in patients with symptomatic heart failure: a contemporary study of prevalence in and characteristics of 700 patients. Eur J Heart Fail 2007;9:251-257.

02 Einhorn et al.Prevalence of sleep apnea in population of adults with type 2 diabetes mellitus. Endocr Pract 2007;13:355-362.

03 Valencia-Flores M, Orea A, Castano VA, Resendiz M, Rosales M, Rebollar V, Santiago V, Gallegos J, Campos RM, Gonzalez J, Oseguera J, Garcia-Ramos G, Bliwise DL.Prevalence of sleep apnea and electrocardiographic disturbances in morbidly obese patients. Obesity Research 2000;8(3):262-9.

04 Tomfohr LM, Ancoli-Israel S, et al. Effects of continuous positive airway pressure on fatigue and sleepiness in patients with obstructive sleep apnea: data from a randomized controlled trial. Sleep. 2011 Jan 1;34(1):121-6.

Přístroje →