Oblíbené ()

Zvlhčovače

Zvlhčování vzduchu sehrává zásadní úlohu při zajištění pohodlí pacienta a dodržování léčby. Schopnost lidského těla zahřívat a zvlhčovat vdechovaný vzduch je omezená a při vyšším průtoku vzduchu typickém pro terapii pomocí zařízení vytvářejícího přetlak v dýchacích cestách (PAP) nemusí být postačující. To může vést k bolestem a pocitu sucha v krku, ucpání nosu případně k výskytu rýmy.

Až 65% pacientů zmiňuje výrazné vedlejší účinky související s vysycháním horních cest dýchacích a s vdechováním chladného vzduchu. Bylo prokázáno, že vyhřívané zvlhčovače jsou schopny zabránit symptomům souvisejícím s nedostatečným zvlhčováním vdechovaného vzduchu, nebo je dokonce i zvrátit:

  • bylo prokázáno, že zvlhčování výrazně zvyšuje dodržování léčby pomocí CPAP
  • při použití vyhřívaného zvlhčování lze dříve dosáhnout dodržování léčby pomocí CPAP
  • pacienti používající vyhřívané zvlhčovače užívali léčbu pomocí CPAP průměru o 42 minut déle než pacienti používající přístroje s průchozím zvlhčováním za studena.
  • maximální pohodlí a zlepšení odolnosti nosních sliznic se dosahuje při teplotě okolo 27°C a vlhkosti 80% (relativní vlhkost), což přibližně odpovídá 21 mg/l (absolutní vlhkost)

Výhřevný zvlhčovač H5i

Zvlhčovač H5i, který byl speciálně navržen tak, aby podpořil optimální dodržování léčby u přístrojů řady S9 poskytuje nejlepší zvlhčovací výkon na trhu a je schopen dodat více než 17,5 mg H2O na litr suchého vzduchu.

Kombinace přístroje S9, zvlhčovače H5i a odlehčené trubice ClimateLine s průměrem 15mm je známá jako Climate Control. Climate Control je unikátní technologie společnosti ResMed a byla navržena k plné automatizaci a zjednodušení nastavení a zajištění zvlhčování. Vůbec poprvé se vzduch dodává při teplotě vyžádané pacientem, zatímco pět snímačů monitoruje několik podmínek k zajištění optimálního zvlhčení … a to zcela automaticky.

Přístroje ResMed řady S9 se systémem Climate Control jsou prvními přístroji, které:

  • monitorují teplotu vzduchu uvnitř masky
  • reagují na změny v průtoku vzduchu a vlhkosti
  • reagují na změny pokojové teploty a vlhkosti okolního vzduchu
  • zabraňují srážení vlhkosti aniž by přitom omezovaly zvlhčování vzduchu
  • udržují konstantní absolutní vlhkost vzduchu na hodnotě 21 mg/l a zaručují tak maximální pohodlí pacienta (standardně při 27°C)

Pacient si zvolí teplotu, při které se cítí nejpohodlněji a automatika přístroje následně udržuje konstantní absolutní vlhkost vzduchu. Systém Climate Control zaručuje stálou vlhkost a teplotu dodávaného vzduchu v širokém rozmezí okolních podmínek, aniž by přitom docházelo ke kondenzaci vlhkosti v trubici přístroje.

Kód výrobků v sazebníku ZP

výhřevný zvlhčovač H5i kód ZP: 0093507

← Přístroje Příslušenství →