Oblíbené ()

O nás

Sídlo a provozovna společnosti:

ResMed CZ s.r.o.
Hvězdova 1689/2a
140 00  Praha

Tel.: 244 471 299
Napište nám e-mail

IČ: 27073262
DIČ: CZ27073262

Oprávnění k podnikání:
obchodní rejstřík Městského obchodního soudu v Praze, oddíl C, vložka č.94238

Provozní doba:
Po - Pá
8:30-11:30 12:30-16:30

 

 

 

ResMed

ResMed (NYSE:RMD) je světovou jedničkou ve vývoji, výrobě a prodeji zdravotnických prostředků pro diagnostiku, léčbu a kontrolu respiračních onemocnění, se zaměřením na dýchací problémy související se spánkem. Firma vyvíjí inovativní produkty pro zlepšení života pacientů, kteří těmito chorobami trpí a současně se snaží rozšiřovat mezi pacienty a zdravotníky povědomí o potenciálně závažných důsledcích neléčení poruch dýchání, které souvisí se spánkem.

 

Historie firmy ResMed (ResMed CZ)

1981

Professor Colin Sullivan s kolegy z University of Sydney popsal a vyvinul první přístroj s kontinuálním pozitivním tlakem (CPAP), první úspěšný neinvazivní přístroj pro léčbu obstrukční spánkové apnoe (OSA).

1987

Sullivan spolupracuje s firmou Baxter International, Inc. na kllinické studii, firma se ale nakonec rozhodla do léčby OSA nevstupovat a ukončila vývoj přístroje.

1989

Ředitel výzkumu ve firmě, Dr. Peter Farrell této technologii věřil, odešel z firmy a založil firmu ResMed se zaměřením na vývoj a výrobu přístrojů pro léčbu OSA, zároveň rozšiřoval svou oblast do respirační medicíny a kardiologie.

1990

ResMed má 9 zaměstnanců a obrat okolo 1mil $.

2003

Ondřej Kalaš a Michal Kuna zakládá firmu unimedis, s.r.o. Hlavním zaměřením firmy bylo poskytování obchodních, servisních a poradenských služeb pro zdravotnická zařízení a výzkumná pracoviště v oblasti dodávek EEG systémů, vybavení pro spánkové laboratoře a poskytování přístrojů pro domácí léčbu spánkové apnoe.

2008

Společnost unimedis s.r.o. se stala výhradním distributorem přísrojů ResMed pro oblast léčby poruch dýchání ve spánku.

2013

V prosinci 2013 se stala firma unimedis, s.r.o. součástí skupiny ResMed, přední světové společnosti specializující se na spánkovou  a respirační medicínu. Cílovými skupinami jsou spánková centra a laboratoře, pracoviště neurologie, pneumologie, ORL, psychiatrie a kardiologie. Aktivity firmy v oblasti EEG systémů BrainScope jako jsou autorizovaný prodej a servis byly převedeny na firmu Neuromedis s.r.o.

2016

Od 1. dubna 2016 změnila společnost unimedis, s.r.o. obchodní název na ResMed CZ s.r.o. S touto změnou názvu se změnilo i sídlo společnosti, firma se přestěhovala do nových prostor kde poskytuje kompletní podporu produktům ResMed pro Českou republiku. Tímto krokem byl dokončen postupný proces transformace společnosti.

2017

ResMed zaměstnává ve více než více 100 zemích okolo 5000 lidí.  Splečnost ResMed přináší do léčby spánkové apnoe neustálé inovace zlepšující účinnost léžby a komfort pacientů, ale také usnadňující práci spánkových odborníků.

Věříme, že tyto kroky vám budou přinášet pozitiva v oblasti podpory produktů a zlepšení informovanosti v problematice léčby poruch spánku jak odborníkům kteří se této problematice věnují tak také pacientům.

 

← Obchod Vzdělání →