Oblíbené ()

COVID-19 Často kladené otázky

Odpovědi na otázky pacientů týkající se koronaviru

1. Měl(a) bych nadále používat svůj přístroj CPAP, pokud se nakazím koronavirem?

Koronavirus nesouvisí s vaší diagnózou spánkové apnoe a její léčbou přístrojem typu CPAP, můžete tedy svůj přístroj CPAP nadále používat. Pokud Vám byla diagnostikována nákaza koronavirem, musíte se řídit doporučeními lékaře, který ji diagnostikoval.

2. Mohu si koupit ventilátor, pokud se nakazím koronavirem?

Pokud jste byli testováni a byla u Vás zjištěna nákaza koronavirem, musíte se řídit doporučeními odborníků, kteří stanovili diagnózu. Společnost ResMed dodává přístroje pro plicní ventilaci jsou-li předepsány lékařem nebo objednány k použití v rámci zdravotnického zařízení. Terapie nutná k léčbě nejzávažnějších případů nákazy koronavirem je velmi komplexní a její poskytování vyžaduje lékařskou odbornost a zdravotnický personál s odpovídající kvalifikací. Pouze zdravotnický odborník má odborné znalosti, aby mohl u každého pacienta rozhodnout, jaký typ terapie potřebuje.

3. Pomůže mi používání CPAP, pokud se nakazím koronavirem?

Přístroj CPAP je určen k léčbě syndromu spánkové apnoe. V některých nejtěžších případech nákazy koronavirem může dojít k respiračnímu selhání, pak musejí být použity speciální přístroje určené pro plicní ventilaci.

4. Jaké je doporučení společnosti ResMed v souvislosti s koronavirem a přístroji CPAP?

ResMed je výrobcem zdravotnických prostředků, o jejichž použití rozhoduje lékař. Proto se prosím obraťe na svého lékaře, potřebujete-li radu týkající se kombinace léčby infekce koronavirem s Vaší léčbou přístrojem CPAP.

5. Pomůže mi používání kyslíku s mým CPAP přístrojem, pokud se nakazím koronavirem?

ResMed je výrobcem zdravotnických prostředků o jejichž použití rozhoduje lékař. Proto se prosím obraťe na svého lékaře, potřebujete-li radu týkající se kombinace léčby infekce koronavirem s Vaší léčbou přístrojem CPAP.

6. Pomůže mi CPAP v prevenci COVID-19?

Přístroj CPAP je určen k léčbě syndromu spánkové apnoe a nechrání Vás před onemocněním COVID-19. Pro více informací o onemocnění COVID-19 a prevenci získání nákazy se obraťte na lékaře nebo vyhledejte informace k této infekci na stránkách Ministerstva zdravotnictví https://koronavirus.mzcr.cz/.

7. Měl(a) bych přestat používat CPAP? Jsem vystaven(a) většímu riziku nákazy onemocněním COVID-19, pokud používám svůj CPAP?

Přístroj CPAP je určen k léčbě syndromu spánkové apnoe. Váš přístroj CPAP Vám pomáhá zabránit spánkové apnoi a při jeho používání nejste vystaven(a) vyššímu riziku nákazy onemocněním COVID-19. Pro bližší informace se prosím obraťte na lékaře.

8. Mohu poskytnout svůj přístroj CPAP členovi rodiny k léčbě onemocnění způsobeného koronavirem?

Váš přístroj CPAP byl předepsán pouze Vám pro Vaše osobní použití. Přístroj CPAP slouží k léčbě syndromu spánkové apnoe. V některých nejtěžších případech nákazy koronavirem může dojít k respiračnímu selhání, pak musejí být aplikovány speciální přístroje určené pro plicní ventilaci.

9. Byl(a) jsem v izolaci: musím dezinfikovat/dekontaminovat svůj přístroj CPAP?

Pokud budete chtít vyčistit Váš přístroj CPAP, v Uživatelské příručce naleznete vysvětlení, jak postupovat při každodenní péči o přístroj. Bližší informace o čištění Vaší masky naleznete v Uživatelské příručce. Postupujte podle následujících kroků: 1. Umyjte vzduchovou trubici v teplé vodě za použití jemného mycího prostředku. Neumývejte v myčce nádobí nebo pračce. 2. Důkladně vypláchněte vzduchovou trubici a nechte ji uschnout mimo přímé sluneční záření a/nebo zdroj topení. 3. Otřete vnější část přístroje suchým hadříkem

Vezměte prosím na vědomí, že čištění přístroje nebo masky způsobem uvedeným v Uživatelské příručce nezajistí dekontaminaci nebo dezinfekci.

← Doporučení pro dobrý spánek Cestování s přístrojem →